Stævneoversigt 2019

nedenfor findes en oversigt de stævner som klubbens medlemmer planlægger at deltage i.
 

 Dato

 Stævne - Distance

 Deltager

17. marts70.3 Puerto RicoOle Andersen 
07. aprilJels Duathlon, 5-44-5Lasse Høj Christensen 
14. aprilPowerman Alsdorf, 10-60-10
Mads Kaae Jørgensen 
Maria Buchvoll
20. april Påske duatlonsporten 5/40/5 Kent Poulsen 
27. april 70.3 MarbellaKenneth Steenfeldt
05. maj
Mariager fjord tri, 4-18-4
Lasse Knygberg Juul Poulsen
Mads Kaae Jørgensen
Andreas Kruse Runge
Heidi Thranum
Anders Aaskov-Hansen   
Maria Buchvoll
Aksel Bang
11. majPowerman Viborg, 10-60-10Mads Kaae Jørgensen
Maria Buchvoll
25. majIronman LanzaroteLasse Høj Christensen
26. majTri ved søen, 1/4 distanceLasse Knygberg Juul Poulsen
Mads Kaae Jørgensen
Heidi Thranum
Anders Aaskov-Hansen
Henrik Richard Hansen
Charlotte Batsberg
Maria Buchvoll
Kent Poulsen
Henrik Bruun
26. majTri ved søen 1/2 distance 
Mathias Balling
Søren Salling  
30. majHolstebro Triathlon 1/6 distanceLasse Munck Rasmussen
01. juni KMD 4-18-4 Charlotte Batsberg  
02. juniSpar Kron 1/4
Mads Kaae Jørgensen
Anders Rønne Jørgensen 
02. juniFlugten til Hvalpsund 1/4 distance
Søren Salling
Andreas Kruse Runge
Anders Aaskov-Hansen
Henrik Richard Hansen
Aksel Bang
08. juniDM Herning, 1/2 distanceLasse Knygberg Juul Poulsen
Ole Andersen
Heidi Thranum (Stafet)
Maria Buchvoll
Henrik Bruun
16. juni XTERRA Denmark Heidi Thranum
Lars Johansen Motivist  
16. juniJels Triathlon 1/4 IMLasse Høj Christensen
16. juni Ironman Luxembourg 1/2 distance Henrik Richard Hansen 
22. juni cross tri Silkeborg 1900/90/21 eller 950/45/10 
Lars Johansen Motivist 
23. juni  Helsingør IM 70.3 Mads Kaae Jørgensen
Andreas Kruse Runge
Anders Aaskov-Hansen
Charlotte Batsberg
Kent Poulsen
Kenneth Steenfeldt
30. juniAalborg Triathlon, 1/2 distanceLasse Høj Christensen
Anders Rønne Jørgensen
Kent Poulsen
Hans Nørgaard Harbo
Aksel Bang
30. juniAalborg Triathlon 1/4 distanceLasse Munck Rasmussen
Mads Kaae Jørgensen
Andreas Kruse Runge
Anders Aaskov-Hansen
Henrik Richard Hansen  
30. juni 
Frankfurt IRONMAN
Carsten Demant Sørensen  
13. juli Hou minitri, 4-18-4 Heidi Thranum  
14. juli70.3 Kasakstan Ole Andersen 
18. augustKMD Ironman CopenhagenMathias Balling
Søren Salling
Andreas Kruse Runge
Anders Aaskov-Hansen
Charlotte Batsberg
Kenneth Steenfeldt
Aksel Bang
25. august Silkeborg 1/2 distanceLasse Høj Christensen
01. septemberTri ved Havnen 4-18-4Mads Kaae Jørgensen
Aksel Bang
01. september Tri ved Havnen 1/4 distance Søren Salling
Henrik Richard Hansen
Lasse Høj Christensen
07. september DM serie sprint 
Heidi Thranum 
08. september DM serie stafet
Heidi Thranum 
08. september VM Zofingen lang duathlon, 10-150-30Mads Kaae Jørgensen
Maria Buchvoll
14. septemberKMD 5150 Aarhus Charlotte Batsberg (måske) 
21. september IM Italy 1 distance Lasse Høj Christensen 
06. oktoberBarcelona IMHenrik Israelsson 
 
 
Oversigten vedligeholdes af Lasse Munck, skriv på

Nyheder

Sponsorer